Jak zbudować pośladki jeżdżąc na rowerze

Jako rowerzysta możesz myśleć, że jazda na rowerze wystarczy, aby zbudować silne pośladki, ale w rzeczywistości jazda na rowerze jest ukierunkowana przede wszystkim na mięśnie czworogłowe, ścięgna podkolanowe i łydki. Podczas gdy te mięśnie są niezbędne do jazdy na rowerze, budowanie silnych pośladków jest również ważne dla ogólnej siły, stabilności i zapobiegania urazom. W tym artykule omówimy kilka sposobów na budowanie pośladków jako kolarz.

Trening oporowy
Trening oporowy jest niezbędnym elementem budowania pośladków. Włączenie ćwiczeń ukierunkowanych na pośladki, takich jak przysiady, wypady, martwy ciąg i wypychanie bioder, może pomóc w rozwinięciu silniejszych pośladków. Nie musisz podnosić ciężarów, aby uzyskać wyniki; nawet ćwiczenia z masą ciała mogą być skuteczne, jeśli są wykonywane prawidłowo. Oprócz ukierunkowania na pośladki, trening oporowy może również poprawić ogólną siłę mięśni, co może poprawić wydajność jazdy na rowerze.

Hill się powtarza
Jazda na rowerze pod górę to skuteczny sposób na pośladki. Powtórki pod górę obejmują jazdę na stromym wzgórzu, a następnie zjazd i kilkakrotne powtórzenie tego procesu. Powtórki pod górę to skuteczny sposób na budowanie siły i mocy w pośladkach, ponieważ wymagają większej produkcji siły niż jazda na rowerze po płaskim terenie. Ponadto powtórzenia wzniesień mogą również poprawić wydolność sercowo-naczyniową, co może korzystnie wpłynąć na ogólną wydajność jazdy na rowerze.

Sprawdź Nasze Rowery Wybrane dla Ciebie:

JLFSDB Rower górski
24/26-calowe

2 756,39 zł

Licorne Bike Guide Premium
rower górski

1 349,89 zł

Schwinn Fleet męski
rower górski opony 27,5
1 016,29 zł

Plyometria
Plyometria to ćwiczenia, które obejmują ruchy eksplozywne, takie jak skakanie i podskakiwanie. Ćwiczenia plyometryczne mogą być skuteczne w budowaniu siły i mocy w pośladkach, ponieważ wymagają szybkiego wytwarzania siły. Niektóre skuteczne ćwiczenia plyometryczne na pośladki obejmują przysiady z wyskokiem, skoki na skrzynię i podskoki na jednej nodze.

Ćwiczenia na jedną nogę
Ćwiczenia na jednej nodze to skuteczny sposób na indywidualne ukierunkowanie każdego pośladka, co może pomóc w rozwiązaniu problemu braku równowagi siłowej. Przykłady ćwiczeń na jednej nodze obejmują przysiady na jednej nodze, martwy ciąg na jednej nodze i bułgarskie przysiady. Ćwiczenia te można wykonywać z masą ciała, hantlami lub taśmami oporowymi.

Rozciąganie i praca ruchowa
Rozciąganie i mobilność mogą pomóc poprawić zakres ruchu i elastyczność pośladków, co może pomóc w zapobieganiu kontuzjom i poprawie ogólnej wydajności. Niektóre skuteczne ćwiczenia rozciągające na pośladki obejmują pozycję gołębia, rozciąganie siedzącej figury czwartej i rozciąganie zginaczy bioder. Włączenie ćwiczeń ruchowych, takich jak mostki pośladkowe i koła biodrowe, może również pomóc poprawić mobilność bioder i pośladków.

Odżywianie
Odżywianie odgrywa ważną rolę w budowaniu mięśni. Spożywanie wystarczającej ilości białka jest niezbędne do wzrostu i regeneracji mięśni. Staraj się spożywać 1-1,5 grama białka na kilogram masy ciała dziennie. Ponadto spożywanie wystarczającej ilości kalorii jest ważne dla wspierania wzrostu mięśni. Jeśli chcesz zbudować mięśnie, staraj się spożywać nadwyżkę kaloryczną w wysokości 200-300 kalorii dziennie.

Powrót do zdrowia
Regeneracja jest niezbędna do budowania mięśni. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i regenerację między treningami. Staraj się spać 7-9 godzin na dobę i odpoczywaj w razie potrzeby. Ponadto włączenie technik regeneracyjnych, takich jak rolowanie, masaż i rozciąganie, może pomóc zmniejszyć bolesność mięśni i poprawić regenerację.

Sprawdź Nasze Rowery Wybrane dla Ciebie:

ESKUTE E-Bike E
rower górski
7 999,99 zł

Licorne Bike Effect Premium
rower górski

1 743,62 zł

Licorne Bike Effect Premium
rower górski

1 743,62 zł

Budowanie silnych pośladków jest ważne dla rowerzystów, aby poprawić ogólną siłę, stabilność i zapobiegać kontuzjom. Włączenie treningu oporowego, powtórzeń pod górę, plyometrii, ćwiczeń na jednej nodze, rozciągania i pracy z mobilnością, odżywiania i regeneracji może pomóc w zbudowaniu silniejszych pośladków i poprawie wyników jazdy na rowerze.