6 Wskazówek Jak schudnąć na Rowerze


Utrata wagi poprzez jazdę na rowerze może wymagać dużo cierpliwości, samokontroli i ważne jest, abyś jak najlepiej wykorzystał swój czas. Chociaż jest to trudne, bardzo prawdopodobne jest, że będziesz chciał schudnąć, jeżdżąc na rowerze, aby ułatwić sobie te trudne podjazdy lub zwiększyć ogólną wydajność na rowerze.

Jeśli nie jesteś już w optymalnej wadze wyścigowej, utrata kilku dodatkowych kilogramów jest najszybszym i prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zwiększenie prędkości, zwłaszcza jeśli wspinasz się na kilka wzniesień.

Kilka prostych technik, zarówno na rowerze, jak i poza nim, pomoże wszystkim, od amatorów po doświadczonych zawodowców, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów i zobaczyć, jak liczba na wadze spada. Jedzenie bardziej regularne, ale także mniej, bez wątpienia może pomóc, podczas gdy sposób ćwiczeń naprawdę się liczy.

Wielu rowerzystów chce być szybszym, będąc lżejszym i szczuplejszym na rowerze, a te przydatne wskazówki poprowadzą Cię przez to, jak to osiągnąć.

 1. JEDZ REGULARNIE, ABY STRACIĆ WADĘ
  Utrzymanie rutyny trzech posiłków dziennie zapewni, że będziesz rzadziej podjadać, utrzymując wysoki poziom energii i pełny żołądek przez cały dzień.

Uzupełnianie cotygodniowych zakupów zorganizowanym tygodniowym planem posiłków pomoże Ci zachować porządek i zmniejszy prawdopodobieństwo nadmiernego pobłażania sobie tym, co znajdziesz w szafce.

Sprawdź rowery wybrane specjalnie dla Ciebie:

JLFSDB Rower górski
24/26-calowe

2 756,39 zł

Licorne Bike Guide Premium
rower górski

1 349,89 zł

Schwinn Fleet męski
rower górski opony 27,5
1 016,29 zł

Organizacja pozwoli Ci również zaoszczędzić czas na dłuższą metę, zwiększając wydajność, ponieważ nie będziesz tracić czasu na odwiedzanie sklepów każdego wieczoru po posiłek i decydowanie, co chcesz zjeść. W rezultacie będziesz mieć więcej czasu i energii na jazdę na rowerze, co i tak ostatecznie chcesz robić.

 1. JEDZ MNIEJ, ABY SCHUDNĄĆ
  Może się to wydawać absurdalnie oczywiste, ale jest to fakt, jeśli chcesz zmienić te kilogramy.

Oczywiście łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, ale kilka wskazówek może sprawić, że stanie się to rzeczywistością. Podawanie mniejszych porcji poprzez wypełnianie mniejszych talerzy może dać złudzenie, że zjadłeś więcej, podczas gdy wolniejsze jedzenie pozwala również odpowiednio strawić jedzenie. Twój mózg potrzebuje kilku minut, aby zdać sobie sprawę, że nie jest już głodny, więc poświęcenie czasu może pomóc w osiągnięciu tego celu.

Kontrolowanie poziomu nawodnienia jest również niezbędne, aby pozostać pełnym, ponieważ odwodnienie może być czasami błędnie interpretowane jako głód. Jeśli zgłodniejesz w ciągu dnia, zacznij od szklanki wody i odczekaj trochę, aby zobaczyć, czy to raczej odwodnienie niż głód.

 1. OGRANICZ ŻYWNOŚĆ I NAPOJE O WYSOKIEJ ILOŚCI TŁUSZCZU I CUKRU
  Unikaj cukru

Może się wydawać, że stwierdzamy oczywistość. Jednak słodkie potrawy są prawdopodobnie bardzo kaloryczne i mogą w rzeczywistości nie zaspokajać głodu. Ponadto cukier jest wyraźnie ujemny w sensie żywieniowym.

Naturalny cukier jest jednak w porządku, więc zamiast porannego batonika spróbuj zamiast tego zjeść kawałek owocu. Pomoże to ograniczyć sztuczny cukier, który jesz, a poza tym jest zdrowszy.

Napoje regeneracyjne mogą również pomóc w uzupełnieniu zapasów białka i węglowodanów po treningu, więc zamiast wybierać napój gazowany, spróbuj zamiast tego zaspokoić swoje ciało w pozytywny sposób. Dzieje się tak dlatego, że prawidłowe odżywianie pomoże mięśniom prawidłowo się zregenerować, optymalnie wpływając na wydajność.

 1. OGRANICZ SPOŻYCIE ALKOHOLU
  Chociaż miło jest wypić kieliszek wina lub piwo kilka razy w tygodniu, alkohol jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do niepotrzebnego przybierania na wadze. Są to na ogół napoje wysokokaloryczne, co również hamuje nasze postrzeganie tego, ile wypiliśmy.

W rezultacie może to prowadzić do większego spożycia alkoholu, a co za tym idzie wypicia jeszcze większej ilości zbędnych kalorii.

Sprawdź rowery wybrane specjalnie dla Ciebie:

Dlatego spróbuj ograniczyć spożycie alkoholu, jeśli chcesz schudnąć do jazdy na rowerze.

 1. UNIKAJ TANKOWANIA ROWERU, JEŚLI NIE JEST TO POTRZEBNE
  Może to być jedna z najbardziej atrakcyjnych rzeczy w jeździe na rowerze, ale jeśli chodzi o utratę wagi, ważne jest, aby nie przesadzać z niepotrzebnym spożyciem węglowodanów, chyba że naprawdę ich potrzebujesz.

Przejażdżki poniżej godziny nie wymagają niczego poza butelką wody, a następnie potrzeba tylko 60-90 g węglowodanów. Zabierz ze sobą tylko niezbędne jedzenie i napoje, których potrzebujesz na przejażdżkę, co ograniczy szanse na nadmierne spożycie, gdy nie jest to absolutnie konieczne.

 1. DOJEDŻAJ DO PRACY ROWEREM

Dojazdy do pracy są często nieuniknioną częścią codziennego życia, jednak ta codzienna rutyna jest idealną okazją do zwiększenia tygodniowego przebiegu.

Sprawdź rowery wybrane specjalnie dla Ciebie:

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy

5 256,32 zł

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy 

5 407,31 zł

Fischer Trekking
E-Bike VIATOR
13 417,99 zł

Kiedykolwiek masz szansę wyruszyć w drogę, powinieneś jak najlepiej ją wykorzystać, ponieważ liczy się każda mila. W miesiącach letnich powrót do domu dłuższą drogą lub bardziej pagórkowatą trasą to świetny sposób na zebranie jeszcze większej liczby kilometrów.