10 Top Akcesoriów Do Jazdy Na Rowerze

Jazda na rowerze to popularna aktywność, która oferuje wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, jeździsz po okolicy, czy wybierasz się na szlaki, posiadanie odpowiednich akcesoriów może całkowicie odmienić Twoje wrażenia z jazdy na rowerze. W tym artykule przyjrzymy się niektórym niezbędnym akcesoriom każdego rowerzysty, niezależnie od jego poziomu doświadczenia.

1. Kask


Kask to przede wszystkim niezbędny dodatek, który powinien posiadać każdy rowerzysta. Noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko urazu głowy w przypadku upadku lub zderzenia. Kupując kask, szukaj takiego, który pasuje wygodnie i ciasno, z regulowanymi paskami i wentylacją zapewniającą chłód. Zaleca się wymianę kasku co pięć lat lub natychmiast po wypadku.

RaMokey butelka sportowa
1 l szczelny bidon
52,99 zł

METEOR
Butelka Bidon na wodę

59,99 zł

PRO BIKE TOOL Izolowana
na wodę na rower
57,89 zł

2. Światła


Światła rowerowe są niezbędne dla bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze w warunkach słabego oświetlenia lub ciemności. Przednie światło pomoże Ci widzieć drogę przed Tobą, a tylne światło sprawi, że będziesz widoczny dla innych użytkowników drogi. Rozważ zakup lamp, które można ładować i które mają wiele trybów do wyboru, takich jak miganie lub światło ciągłe. Ważne jest, aby zawsze upewnić się, że światła są naładowane przed wyruszeniem na przejażdżkę.

3. Zamek


Zainwestowanie w wysokiej jakości zabezpieczenie rowerowe jest koniecznością, jeśli planujesz zostawić rower bez opieki w miejscach publicznych. Solidny zamek odstraszy złodziei i utrudni im kradzież Twojego roweru. Poszukaj zamka, który jest łatwy w użyciu i zapewnia wystarczającą długość, aby przymocować rower do stałego obiektu, takiego jak stojak na rowery lub słupek. Zamek szyfrowy jest popularną opcją, ponieważ eliminuje potrzebę używania kluczy.

10 Top Akcesoriów Do Jazdy Na Rowerze

4. Pompka


Przebite opony są częstym zjawiskiem podczas jazdy na rowerze, a posiadanie pompki pod ręką może uchronić Cię przed unieruchomieniem. Poszukaj przenośnej pompki, którą można łatwo przymocować do ramy roweru, lub pompki podłogowej do użytku domowego. Upewnij się, że pompka jest kompatybilna z wentylami opon rowerowych.

Rouclo uchwyt na
telefon rowerowy
72,24 zł

SIGMA SPORT BC
komputer rowerowy

284,58 zł

Uchwyt na
telefon rowerowy
176,62 zł

5. Bidon i klatka


Utrzymywanie nawodnienia podczas jazdy na rowerze jest ważne dla utrzymania wydajności i uniknięcia odwodnienia. Butelka z wodą i klatka pozwolą Ci z łatwością nosić ze sobą wodę podczas jazdy. Poszukaj klatki, która bezpiecznie trzyma butelkę z wodą i jest łatwo dostępna podczas jazdy.

RaMokey butelka sportowa
1 l szczelny bidon
52,99 zł

METEOR
Butelka Bidon na wodę

59,99 zł

PRO BIKE TOOL Izolowana
na wodę na rower
57,89 zł

6. Narzędzie wielofunkcyjne


Narzędzie wielofunkcyjne to przydatne akcesorium, które może pomóc w drobnych naprawach w podróży. Poszukaj kompaktowego narzędzia, które zawiera różne narzędzia, takie jak klucze imbusowe, śrubokręty i narzędzie łańcuchowe. Przed wyruszeniem na przejażdżkę warto nauczyć się, jak korzystać z narzędzi w narzędziu wielofunkcyjnym.

7. Spodenki rowerowe


Jeśli planujesz dłuższe przejażdżki, zainwestowanie w parę spodenek rowerowych może znacznie poprawić Twój komfort na rowerze. Spodenki rowerowe mają wyściełaną irchę, która zmniejsza nacisk i tarcie na siodełku, zmniejszając ryzyko odleżyn. Poszukaj szortów, które dobrze leżą i mają oddychający materiał, który zapewnia chłód i wygodę.

8. Rękawiczki rowerowe


Rękawiczki rowerowe oferują rowerzystom kilka korzyści, w tym lepszą przyczepność na kierownicy, ochronę przed pęcherzami i modzeli oraz większy komfort. Poszukaj rękawic, które dobrze przylegają i mają wyściółkę w kluczowych obszarach, takich jak dłoń i kciuk.

9. Komputer rowerowy


Komputer rowerowy to przydatne akcesorium, które może dostarczyć cennych informacji na temat Twojej jazdy, takich jak odległość, prędkość i czas. Poszukaj komputera z funkcjami, które są dla Ciebie ważne, takimi jak śledzenie GPS lub monitorowanie tętna. Niektóre liczniki rowerowe mogą również łączyć się ze smartfonem w celu uzyskania dodatkowych funkcji i analizy danych.

GPS bezprzewodowy
licznik rowerowy
240,00 zł

WOZINSKY torba na
bagażnik rowerowy

199,00 zł

meteor Kask rowerowy
dla dzieci kask dziecięcy
65,51 zł

10. Błotniki


Jeśli planujesz jeździć na rowerze w mokrych lub błotnistych warunkach, błotniki pomogą Ci utrzymać rower w czystości i suchości. Poszukaj błotników, które są łatwe w montażu i pasują do Twojego roweru.