8 Niezbędnych Akcesoriów Do Jazdy Na Rowerze

Jazda na rowerze to doskonały sposób na odkrywanie świata, dbanie o formę i dojazdy do pracy lub szkoły. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym rowerzystą, czy poważnym rowerzystą, istnieje kilka niezbędnych akcesoriów, których potrzebujesz, aby jazda na rowerze była przyjemniejsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza. W tym artykule omówimy niezbędne akcesoria rowerowe, w które każdy rowerzysta powinien zainwestować.

Sprawdź nasze Akcesoria wybrane dla Ciebie:

GPS bezprzewodowy
licznik rowerowy
240,00 zł

WOZINSKY torba na
bagażnik rowerowy

199,00 zł

meteor Kask rowerowy
dla dzieci kask dziecięcy
65,51 zł

Kask: Kask to najważniejsze akcesorium, które musisz mieć podczas jazdy na rowerze. Dobry kask ochroni Twoją głowę przed urazami w razie wypadku. Kaski są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach i powinieneś wybrać taki, który pasuje do Ciebie ciasno i wygodnie. Szukaj kasków z wieloma otworami wentylacyjnymi, aby głowa była chłodna, i regulowanymi paskami, aby zapewnić bezpieczne dopasowanie.

Światła: Światła są niezbędne podczas jazdy na rowerze w warunkach słabego oświetlenia lub ciemności. Światła przednie oświetlają drogę przed Tobą, a światła tylne sprawiają, że jesteś widoczny dla innych użytkowników drogi. Poszukaj lamp o dużej jasności i akumulatorach. Niektóre światła mają różne tryby, takie jak lampa błyskowa lub stroboskop, aby zwiększyć widoczność na drodze.

Zabezpieczenie: Dobre zapięcie jest niezbędne do zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Poszukaj mocnych zamków, które są trudne do przecięcia lub złamania. U-locki są najpopularniejszym rodzajem zapięć rowerowych i skutecznie zabezpieczają rower do nieruchomego przedmiotu. Możesz także zainwestować w linkę zabezpieczającą, aby zabezpieczyć koła i akcesoria roweru.

Butelka z wodą i klatka: Nawodnienie podczas jazdy na rowerze ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas upałów. Zainwestuj w dobry bidon i klatkę, które pomieszczą wystarczającą ilość wody na przejażdżkę. Poszukaj butelek o wysokim natężeniu przepływu i łatwym w użyciu zaworze. Lekka klatka wykonana z trwałych materiałów zabezpieczy butelkę i zapobiegnie jej wypadnięciu.

Sprawdź nasze Akcesoria wybrane dla Ciebie:

Rouclo uchwyt na
telefon rowerowy
72,24 zł

SIGMA SPORT BC
komputer rowerowy

284,58 zł

Uchwyt na
telefon rowerowy
176,62 zł

Pompka rowerowa: Pompka rowerowa jest niezbędnym akcesorium do utrzymywania odpowiedniego ciśnienia w oponach. Niskie ciśnienie w oponach może wpływać na osiągi pojazdu i zwiększać ryzyko przebicia. Poszukaj przenośnej pompki, która zmieści się w plecaku lub torbie rowerowej. Pompka z wbudowanym manometrem pomoże napompować opony do prawidłowego ciśnienia.

Zestaw naprawczy: Zestaw naprawczy to niezbędne akcesorium każdego rowerzysty. Nigdy nie wiadomo, kiedy złapiesz gumę lub napotkasz problem mechaniczny w swoim rowerze. Podstawowy zestaw naprawczy powinien zawierać zapasową dętkę, łyżki do opon, zestaw łat, narzędzie wielofunkcyjne i pompkę. Przechowuj zestaw naprawczy w małej torbie lub torebce, która zmieści się w plecaku.

Spodenki rowerowe: Spodenki rowerowe zostały zaprojektowane, aby zapewnić komfort i wsparcie podczas długich przejażdżek. Posiadają wyściełaną irchę, która zmniejsza tarcie i zapobiega otarciom. Poszukaj szortów wykonanych z materiałów odprowadzających wilgoć, które zapewnią Ci suchość i chłód. Dobra para szortów rowerowych poprawi wrażenia z jazdy i zmniejszy zmęczenie.

Rękawiczki: Rękawiczki rowerowe są niezbędne do ochrony dłoni przed pęcherzami i wibracjami. Zapewniają również lepszą przyczepność i kontrolę nad kierownicą roweru. Szukaj rękawic wykonanych z oddychających materiałów, które zapewniają odpowiednią wyściółkę i wentylację.

Sprawdź nasze kaski wybrane dla Ciebie:

RaMokey butelka sportowa
1 l szczelny bidon
52,99 zł

METEOR
Butelka Bidon na wodę

59,99 zł

PRO BIKE TOOL Izolowana
na wodę na rower
57,89 zł