5 łatwych sposobów zapobiegania oparzeniom słonecznym podczas jazdy na rowerze

Gdy słońce zaczyna świecić jaśniej, a temperatura rośnie, nie ma to jak dobra przejażdżka rowerem, aby cieszyć się wspaniałym otoczeniem. Jednak wraz ze słońcem pojawia się ryzyko poparzenia słonecznego i długotrwałego uszkodzenia skóry, które może nasilić wiatr i ekspozycja podczas jazdy na rowerze. Aby uniknąć tych niebezpieczeństw, ważne jest, aby podczas jazdy na rowerze używać i wybierać kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Wybór odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego

Wybierając krem ​​przeciwsłoneczny, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, poszukaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania, który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Po drugie, wybierz filtr przeciwsłoneczny o wysokim wskaźniku SPF, który wskazuje poziom ochrony przed promieniami UVB. Na koniec zastanów się, jakiego rodzaju kremu do opalania chcesz użyć, niezależnie od tego, czy będzie to spray, balsam czy sztyft.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę środowisko, w którym będziesz jeździć. Jeśli na przykład będziesz jeździć na rowerze w gorącym i wilgotnym miejscu, możesz wybrać filtr przeciwsłoneczny, który jest wodoodporny i odporny na pot. Podobnie, jeśli jeździsz na rowerze w zakurzonym lub piaszczystym środowisku, możesz wybrać balsam lub krem ​​przeciwsłoneczny w sztyfcie, aby uniknąć wdychania sprayu.

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej

Po wybraniu odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego ważne jest, aby właściwie go stosować. Aby uzyskać najlepszą ochronę, nałóż krem ​​przeciwsłoneczny co najmniej 15 minut przed wyjściem na zewnątrz i nakładaj ponownie co dwie godziny lub natychmiast po pływaniu lub spoceniu się. Nie zapomnij nałożyć kremu przeciwsłonecznego na całą odsłoniętą skórę, w tym na twarz, szyję, ramiona i nogi. Jeśli masz na sobie koszulkę kolarską lub inną odzież, pamiętaj o nałożeniu kremu przeciwsłonecznego na wszystkie miejsca, które mogą być odsłonięte, takie jak ramiona lub kark.

Oprócz stosowania kremu przeciwsłonecznego rozważ noszenie odzieży zapewniającej dodatkową ochronę przed słońcem, takiej jak koszulki z długimi rękawami lub rękawy. Okulary przeciwsłoneczne mogą również pomóc chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a kapelusz może zapewnić dodatkowy cień na twarzy i szyi.

Używanie ochrony przeciwsłonecznej podczas jazdy

Chociaż ważne jest, aby zastosować krem ​​przeciwsłoneczny przed rozpoczęciem jazdy, równie ważne jest kontynuowanie stosowania kremu przeciwsłonecznego podczas jazdy na rowerze. Jest to szczególnie ważne, jeśli jeździsz na rowerze przez dłuższy czas, ponieważ wiatr i ekspozycja na słońce mogą zwiększać ryzyko poparzenia słonecznego.

Jedną z opcji jest noszenie ze sobą podczas jazdy małej buteleczki z filtrem przeciwsłonecznym, aby można było ponownie zastosować go w razie potrzeby. Jeśli wolisz nie zabierać ze sobą kremu z filtrem, rozważ zaplanowanie trasy tak, abyś mógł zrobić sobie przerwę w parku lub innym zacienionym miejscu, gdzie możesz ponownie nałożyć krem z filtrem.

Inną opcją jest użycie kremu nawilżającego lub podkładu z ochroną SPF, który może zapewnić dodatkową ochronę przed słońcem, jednocześnie nawilżając skórę. Pamiętaj tylko, aby właściwie zastosować te produkty i ponownie zastosować w razie potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, używanie i wybieranie kremów przeciwsłonecznych podczas jazdy na rowerze ma kluczowe znaczenie dla ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wybierając odpowiedni krem przeciwsłoneczny, stosując go prawidłowo i używając go podczas jazdy na rowerze, możesz cieszyć się bezpieczną i wolną od oparzeń słonecznych jazdą.

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy

5 256,32 zł

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy 

5 407,31 zł

Fischer Trekking
E-Bike VIATOR
13 417,99 zł