Jakie są rodzaje rowerów do wyboru?

Rowery szosowe

Lekkie, wydajne rowery z obniżoną kierownicą i wąskimi oponami, do rekreacyjnej jazdy głównie (ale nie wyłącznie) po utwardzonych nawierzchniach. Style obejmują aero, ultralekkie, wytrzymałościowe, turystyczne i terenowe.

Sprawdź nasze rowery szosowe:

Rower szosowy
Generic
1 795,73 zł

GJZM Rower szosowy
dla mężczyzn

4 596,49 zł

L.BAN Rower szosowy
dla mężczyzn i kobiet
3 495,16 zł


Rowery górskie

Wytrzymałe maszyny z płaską kierownicą i szerokimi oponami z wypustkami do jazdy po wąskich szlakach. Style obejmują hardtail, cross-country z pełnym zawieszeniem, trail z pełnym zawieszeniem i enduro z pełnym zawieszeniem.

Sprawdź nasze rowery szosowe:

ESKUTE E-Bike E
rower górski
7 999,99 zł

Licorne Bike Effect Premium
rower górski

1 743,62 zł

Licorne Bike Effect Premium
rower górski

1 743,62 zł


Rowery szutrowe/przygodowe

rowery z opuszczaną kierownicą z prześwitem na różne rozmiary opon, zapewniające różnorodne wrażenia z jazdy po drogach i bezdrożach. Style obejmują gravel, bikepacking i cyclocross.


Rowery elektryczne

Rowery elektroniczne mogą należeć do prawie wszystkich innych kategorii, o których tutaj mowa i które są wyposażone w mały, lekki silnik elektryczny wspomagający rowerzystę. Style obejmują osoby dojeżdżające do pracy, towarowe, górskie i drogowe.


Rowery użytkowe

Rowery przeznaczone do praktycznej jazdy na rowerze podczas dojazdów do pracy lub załatwiania spraw, w tym zadań związanych z przewożeniem członków rodziny lub bagażu. Style obejmują osoby dojeżdżające do pracy, fixie, składane i cargo.

Sprawdź nasze rowery Miejskie:


Rowery Comfort/Fitness

Wszystko, od rowerów typu cruiser na plaży po rowery z płaską kierownicą do weekendowych przejażdżek po wielofunkcyjnych ścieżkach. Style obejmują hybrydę, fitness, wygodę i krążownik.


Fat Bikes

Te zwracające uwagę rowery są wyposażone w opony o szerokości 3,8 cala lub szersze, które zapewniają przyczepność i przyczepność, często do użytku na piasku, śniegu lub na szlaku. Style obejmują góry (hardtail i pełne zawieszenie) i cruiser.


Rowery triathlonowe

rowery szosowe zbudowane w celu optymalizacji aerodynamiki z ramą w kształcie skrzydła, przekrojem kół i agresywną pozycją rowerzysty.


Rowery tandemowe

Tandemy to rowery przeznaczone dla dwóch (lub więcej) rowerzystów, dlatego często mają wzmocnione ramy i komponenty, aby poradzić sobie z dodatkowym ciężarem. Jeździec z przodu nazywany jest pilotem; tył jest określany jako palacz. Rowery typu tandem są dostępne w kilku stylach, w tym szosowych, górskich i cruiser, ale najbardziej popularne są szosowe.


Rowery BMX

To, że często mają małe koła, nie oznacza, że są przeznaczone tylko dla dzieci. Te rowery można znaleźć w stylach wyścigowych, freestyle lub do jazdy na jednym kole. Wyposażone są w jeden bieg i są wytrzymałe, aby wytrzymać skoki i zderzenia.


Rowery dla dzieci

Zabierz swoje maluchy do akcji dzięki wspaniałemu rowerowi dla dzieci. Istnieje wiele opcji, nawet dedykowane rowery szosowe i rowery górskie z pełnym zawieszeniem stworzone dla małych rowerzystów. Wyższa jakość oznacza mniejszą wagę i przyjazne dla dzieci części, dzięki czemu Twoje dziecko ma więcej radości z jazdy. Możesz je rozpocząć wcześniej niż kiedykolwiek, ponieważ bezpedałowe rowerki „balansujące” w dużej mierze zastąpiły rowerki trójkołowe jako pierwsza przejażdżka malucha.

Sprawdź nasze rowery dla dzieci:

Denver Rower
dziecięcy 12 cali
532,11 zł

Dino Bikes rower
dziecięcy chłopięcy
646,29 zł

EARLY RIDER Seeker
rower dziecięcy
2 159,00 zł


Rowery trójkołowe

nie mówimy tutaj o dzieciach; są to trójkołowce dla dorosłych przeznaczone dla każdego, kto chce wozić dużo rzeczy lub potrzebuje lub preferuje stabilność trzeciego koła. Style obejmują drogi, góry i narzędzia użytkowe, zarówno w konfiguracji pionowej, jak i leżącej. Istnieją również wersje adaptacyjne (z korbą ręczną). Niektóre trójkołowce mają wspomaganie elektryczne.


Rowery poziome

W przeciwieństwie do tradycyjnego roweru, w którym rowerzysta siedzi prosto, rowery poziome ustawiają jeźdźca w pozycji półleżącej, która dla niektórych osób jest wygodniejsza. Większość leżących jest w stylu drogowym, ale niektóre mogą być używane poza chodnikiem.


Rowery torowe

Te rozebrane maszyny są przeznaczone do specjalnego użytku w wyścigach na torach wyścigowych. Mają bardzo sztywne ramy, wąskie opony, pojedynczy bieg, który nie ma wolnego koła (jeśli rower się porusza, pedały się kręcą) i nie mają hamulców. Możesz również zobaczyć rowerzystów używających rowerów torowych w miastach do transportu ze względu na ich elegancki styl, lekkość i łatwość konserwacji.

Sprawdź nasze rowery Trekkingowe:

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy

5 256,32 zł

ZÜNDAPP Z802 E Bike
rower trekkingowy 

5 407,31 zł

Fischer Trekking
E-Bike VIATOR
13 417,99 zł