9 sposobów na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze

Rowerzyści są bardziej narażeni na poważne obrażenia lub śmierć niż kierowcy samochodów. Na szczęście rowerzysta może zmniejszyć ryzyko, ćwicząc bezpieczeństwo na rowerze. Wybór idealnego roweru do stylu jazdy i budowy ciała, wybór kasku rowerowego, który odpowiednio ochroni Cię w razie wypadku, a także noszenie sprzętu ochronnego, takiego jak świecąca kamizelka lub dodanie lusterek wstecznych, to doskonałe strategie poprawy bezpieczeństwa przed kolejną jazdą. jeździć.

Najlepszy kask na rower

Bezpieczeństwo na rowerze

Jazda na rowerze to radosne hobby, ale nie jest pozbawione ryzyka. Według National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) w 2019 roku w wypadkach drogowych zginęło 846 motocyklistów. CDC odkryło również, że w latach 2009-2018 miało miejsce ponad 600 000 wizyt na oddziałach ratunkowych z powodu urazów mózgu związanych z rowerem. Znajomość i wdrażanie prostych środków ostrożności, takich jak noszenie kasku, może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń podczas jazdy na rowerze.

9 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa roweru

Jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, duża odpowiedzialność spoczywa na Tobie, motocykliście. Oto 10 sposobów na poprawę bezpieczeństwa roweru.

1. Zawsze używaj kasku.

Kask to jedna z technik zapewniających maksymalne bezpieczeństwo głowy podczas jazdy po ulicy. Wiele urazów w wypadkach samochodowych z rowerami to urazy mózgu. Noszenie odpowiedniego sprzętu może uniknąć lub złagodzić te obrażenia.

Sprawdź nasze kaski, które zapewną Ci bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze:

RaMokey butelka sportowa
1 l szczelny bidon
52,99 zł

METEOR
Butelka Bidon na wodę

59,99 zł

PRO BIKE TOOL Izolowana
na wodę na rower
57,89 zł

2. Noś żywe kolory

Bądź widoczny – im bardziej jesteś widoczny na drodze, tym łatwiej pojazdom ominąć Cię podczas jazdy.

3. Unikaj używania telefonów lub noszenia słuchawek.

Jadąc na rowerze, musisz słyszeć, co dzieje się wokół ciebie. Słuchanie muzyki lub rozmowa przez telefon może sprawić, że nie usłyszysz nadjeżdżającego z tyłu samochodu lub po prostu niepotrzebnie odwrócisz uwagę.

4. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego

Rowerzyści podlegają tym samym ograniczeniom drogowym co samochody, w tym wymogowi przestrzegania sygnalizacji świetlnej i umieszczonych oznakowań. Na szlakach mogą znajdować się nawet znaki tylko dla rowerzystów, takie jak znaki stopu, których należy przestrzegać. Należy pamiętać, że w wielu miastach jazda po chodniku jest nielegalna.

5. Postępuj zgodnie z ruchem ulicznym

Zawsze jedź w przeciwnym kierunku ruchu. To dla twojej ochrony. Nie widzisz znaków drogowych ani sygnalizacji świetlnej, jeśli jedziesz pod prąd. Jest również znacznie bardziej prawdopodobne, że zostaniesz zauważony przez nadjeżdżające pojazdy, jeśli jedziesz w tym samym kierunku.

6. Zrozumienie i wykorzystanie sygnałów ręcznych

Ponieważ rowery nie mają świateł stopu ani kierunkowskazów, sygnały ręczne służą do ostrzegania innych samochodów na drodze, kiedy się zatrzymujesz lub musisz skręcić. Aby zapewnić bezpieczniejszą jazdę na rowerze, naucz się tych sygnałów i stosuj je podczas jazdy.

Wyciągnij lewą rękę prosto w lewo, aby wskazać, że chcesz skręcić w lewo. Upewnij się, że robisz to dużo wcześniej.
Skręt w prawo: Aby wskazać skręt w prawo, wyciągnij prawą rękę prosto w prawo. Upewnij się, że robisz to dużo wcześniej.
Zatrzymaj się: Aby zaznaczyć zamiar zatrzymania się, wyciągnij lewą rękę w lewo i zegnij łokieć tak, aby dłoń była skierowana w dół. Utrzymuj otwartą dłoń. Upewnij się, że robisz to dobrze, zanim będziesz musiał rzucić palenie.

7. Wybierz odpowiedni rozmiar roweru

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na rowerze, jazda na rowerze o odpowiednim rozmiarze jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić. Jeśli Twój rower jest dla Ciebie za duży lub za mały, będziesz mieć nad nim mniejszą kontrolę i możesz nie być w stanie uniknąć wypadku. Większość producentów dołącza przewodnik po rozmiarach, który pomoże Ci wybrać rower odpowiedni dla Twojego wzrostu i kroku. Ponieważ różne typy rowerów mają różne rozmiary, nie zakładaj, że Twój rozmiar roweru jest uniwersalny.

Najlepszy kask do jazdy na rowerze

8. Utrzymuj swój rower w dobrym stanie

Przed każdą jazdą należy wykonać kilka podstawowych kontroli, aby zapobiec nieoczekiwanym awariom. Pamiętaj tylko o ABC:

  • Czy Twoje opony są odpowiednio napompowane?
  • Czy Twoje hamulce są w dobrym stanie?
  • Czy twój łańcuch jest czysty i dobrze nasmarowany?

8. Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu.

Nie prowadziłbyś pojazdu po pijanemu, więc dlaczego miałbyś jeździć na rowerze po pijanemu? Jeśli zostaniesz zatrzymany podczas jazdy na rowerze pod wpływem alkoholu, możesz zostać oskarżony o jazdę pod wpływem, w zależności od tego, jak twój stan interpretuje termin pojazd. W innych stanach możesz zostać oskarżony o publiczne odurzenie. Poza konsekwencjami prawnymi jazda pod wpływem jest niebezpieczna. Według CDC, alkohol był przyczyną 37% zgonów na rowerach, zarówno przez rowerzystę, jak i kierowcę pojazdu silnikowego biorącego udział w kolizji.

9. Odśwież swoje umiejętności jazdy na rowerze

Niezależnie od tego, czy zaczynasz jeździć na rowerze po raz pierwszy, czy jeździsz już od lat, ćwiczenie jazdy na rowerze to fantastyczny sposób na zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że czujesz się komfortowo jadąc z dużą prędkością, gwałtownie hamując, zmieniając biegi i pokonując różne wysokości.

Sprawdź nasze kaski, które zapewną Ci bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze:

Kask rowerowy MIPS –
wyjątkowo lekki kask

895,15 zł

Giro Isode
kask rowerowy

215,51 zł

FISCHER Urban Montis
Kask rowerowy dla dorosłych
96,69 zł